Kobiety w czasie ciąży powinny szczególnie zadbać o to, by w ich diecie znajdowała się odpowiednia ilość kawsów omega To niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe, które najłatwiej jest znaleźć w rybach morskich oraz innych owocach morza. Jeżeli nie jesteś w stanie znieść smaku ryb, spróbuj suplementów diety. One także dostarczą Ci wyjątkowo wartościowych składników, równocześnie nie narażając Cię na nieprzyjemne wrażenia związane z jedzeniem ryb.
Badania Zgodnie z badaniami Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, każda kobieta ciężarna powinna spożywać od 1 – 1,5 g kwasów omega Dzięki temu prawidłowo rozwija się układ nerwowy dziecka oraz jego narząd wzroku.
Suplementacja Suplementację kwaswami omega-3 należy rozpocząć już od pierwszego miesiąca ciąży, a następnie wspomagać się produktami bogatymi w ALA – takimi jak siemię lniane, olej sojowy bądź rzepakowy. Jest to niemal obowiązkowe dla kobiet będących na diecie wegetariańskiej.
Nie obserwujemy żadnych skutków ubocznych nawet przy dawce 1000 mg dziennie – pokazuje to, jak bardzo potrzebne są kwasy omega – 3 przy ciąży.