Kwasy Omega 3 bardzo pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Przykładowo, obniżają poziom złego cholesterolu oraz wspomagają pracę układu sercowo-naczyniowego. Tak naprawdę wystarczy bardzo niewielka dawka, by od razu odczuć różnicę.
Kwasy omega 3 zapobiegają stanom zapalnym, zakrzepicy oraz miażdżycy. Wielu sportowców sięga po nie wówczas, gdy chcą sobie poradzić z kontuzjami oraz licznymi problemami ze stawami.
Układ nerwowy
Układ nerwowy także jest wspierany przez omega Sprawiają one, ze neurony zaczynają funkcjonować bardziej prawidłowo. Omega 3 wchodzą w skład tkanki nerwowej tworzącej korę mózgu oraz siatkówkę.
Redukcja tłuszczu
Jeżeli chcesz schudnąć, to bez kwasów omega 3 się nie obędzie. Zgodnie z najnowszymi badaniami, to właśnie omega 3 hamują tworzenie się nowej tkanki tłuszczowej oraz sprawiają, że o wiele szybciej rozpadowi ulega ta już wytworzona.
Omega 3 stanowią także naturalną ochronę dla wątroby. Sprawiają, że jest bardziej odporna na guzy nowotworowe i zwiększają skuteczność farmakoterapii.
HMB jest najbardziej znany jako środek, który hamuje procesy kataboliczne w obrębie tkanki mięśniowej. Jak się okazuje, nie jest to jego jedyna właściwość.
HMB potrafi także zahamować enzymy proteolityczne, które znajdują się w mięśniach. Działają one niszcząco na białka. Dzięki działaniu HMB białka są bardziej bezpieczne i rzadziej ulegają rozkładowi wskutek intensywnego treningu.