Jeśli podczas intensywnych treningów czy radykalnej diety dopada nas osłabienie, zmęczenie, brak koncentracji czy częste bóle głowy – może to wynikać z niedoborów nienasyconych kwasów tłuszczowych w diecie.
Intuicyjnie osoby dbające o dietę i ćwiczące intensywnie unikają jakiegokolwiek tłuszczu, uciekając do warzyw i białka. Jest to dobra droga, jeśli jednak zapomnimy jedynie o tłuszczu nasyconym, zwierzęcym. On co prawda również jest potrzebny w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, ale w niewielkim stopniu i w niewielkich dawkach. Wystarczy np. smarowanie jednej kromki dziennie prawdziwym masłem. Zdecydowanie większą rolę w naszym organizmie odgrywają natomiast tłuszcze nienasycone.
Kwasy tłuszczowe omega-6, dostępne w suplementach płynnych i kapsułkach, skutecznie uzupełniają zapotrzebowanie organizmu człowieka, wzmacniają układ nerwowy i krwionośny. Omega-6 pozyskiwane są głównie z tłuszczy rybich, a zatem jedzenie mięsa ryb morskich również pozwala podnieść poziom zdrowego tłuszczu. Gwarantują one również energię i wsparcie odporności podczas wzmożonego wysiłku.