Badania naukowe z dziedziny medycyny pokazują, że istnieje zależność pomiędzy spożywaniem kwasów tłuszczowych Omega 3 a poziomem cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Im więcej spożywamy kwasów Omega 3 tym mniejsze mamy ryzyko zachorowania na poważne choroby serca. Nie są one co prawda antidotum na wszystkie związane z sercem choroby ale na pewno ich przyjmowanie jest bardzo ważne dla ogólnego stanu zdrowia.
Kwasy tłuszczowe Omega 3 rozbijają grudki szkodliwego cholesterolu ale to nie jedyne ich działanie. Skutecznie obniżają też ryzyko zachorowania na raka, szczególnie to ważne dla mężczyzn, ponieważ zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka prostaty.
Generalnie tłuszcze omega 3 są zdrową dla organizmu dawką tłuszczu. Pomagają w wielu schorzeniach związanych z sercem w tym w zaburzeniach rytmu pracy serca. Jednak zdecydowanie największą zaletą jest działanie przeciwnowotworowe, które zostało naukowo udowodnione. A w dzisiejszych czasach każde przeciwdziałanie rakowi, które w rzeczywistości działa to prawdziwy cud.